המרכזים שלנו

למי פונים? מרכזי מיחא איזוריים

במרכזי מיחא השונים אנו מטפלים בילדים החל מגיל האיתור של לקות השמיעה ועד הכניסה לבית הספר .המרכזים כולם בעלי התמחות וניסון רב שנים בחינוך ,שיקום וטיפול בילדים כבדי שמיעה וחרשים מגיל צעיר .

שילוב ילדים כבדי שמיעה וחרשים בתכנית התערבות מוקדמת היא אחד התנאים החשובים לשיקום מוצלח של לקות השמיעה שלו. ככל שהילד מתחיל את תהליך השיקום והטיפול מוקדם יותר כך גדלים סיכוייו לצמצם את השפעת כבדות שמיעה או חרשות על תפקודו, זאת בשל הגמישות של המוח והגיל הקריטי בהתפתחות השפה והתקשות.
מיחא מועצה ארצית הינו ארגון גג לקידום והעצמה של ילדים כבדי שמיעה וחרשים ומשפחותיהם. תחת קורת הגג שלנו נמצאים ארבעה מרכזים הפזורים ברחבי הארץ: באר שבע והדרום, ירושליים וסביבותיה, חיפה והצפון וסניף בטבריה* .
מיד עם קבלתו של הילד לתכנית הטיפול מותאמים לו עזרי הגברה ונבנית לו תוכנית טיפול המותאמת לצרכיו. תוכנית הטיפול נקבעת בהתאם לאבחונים שנעשים לילד על ידי אנשי מקצוע שונים: קלינאי תקשורת, אודיולוגים, צוות חינוכי ובמידת הצורך אנשי מקצוע נוספים.

 

מיח”א טבריה,  הנו מרכז, המתמחה במתן טיפול ושיקום לילדים כבדי שמיעה וחרשים, שגרים באזור הצפון. שרות זה ניתן לכל אוכלוסיית ילדי כו’ח , תינוקות וילדים מהלידה ועד גיל 6 המתגוררים באזור הגאוגרפי שבין קריית שמונה לבית שאן ובין מגדל העמק לרמת הגולן.

בימים אלה אנו מטפלים ומשקמים כ-40 פעוטות וילדים וילדים רכים, המתחנכים במסלולים שונים שנבחרים על ידי ההורים .

במיח”א טבריה פועל מעון יום שיקומי לפעוטות  של משרד הרווחה ושני גנים של משרד החינוך. בנוסף ניתנים במרכז טיפולי שפה ודיבור שבועיים.

הצוות המקצועי והמסור שלנו כולל: גננות וסייעות מומחיות, אודיולוגית, קלינאיות תקשורת, עובדת סוציאלית, פיזיותרפיסטית ומרפאה בעיסוק. הצוות כולו וותיק ומנוסה מאוד.

המטרה שלנו היא להקנות לילדים כישורי שפה ותקשורת שיאפשרו את השתלבותם המוצלחת  בחברה השומעת.

אנו צועדים עם הילד והמשפחה בכל הצעדים אותם הם עוברים מרגע איתור הלקות דרך בחירת תוכנית השיקום ועד למעבר לכיתה א’.

אנו מאמינים כי בעזרת שיתוף פעולה של המשפחה וצוות המטפלים נוכל לתת לילדים עם לקויות השמיעה סיכוי שווה להצלחה בחברה.

עם שיקום נכון השמיים הם הגבול!

תמונה ממרכז מיחא מיחא טבריה

* מרכז מיחא בתל אביב פרש מהמועצה הארצית בשנת 2013 והוא ארגון עצמאי שאינו שייך למועצה הארצית.

רקע מיחא טבריה

שעות פעילות:
08:00 – 14:00
הגן פתוח עד 14:30

פרטי קשר:
ארליך 9, קרית שמואל, טבריה, 14105

04-6724340
פקס: 04-6790894

תמונה ממרכז מיחא טבריה

הליך הקבלה למרכז מיחא – עם איתור לקות השמיעה של הפעוט או הילד ניתן לפנות לאחד ממרכזי מיחא הפועלים באזור המגורים של הילד. בכל מרכזי מיחא אין תורי המתנה והילד ומשפחתו מתקבלים ללא דיחוי מיד עם הפנייה. ניתן לאתר את המרכז האחראי על אזור המגורים של הילד בלשונית מרכזי מיחא השונים.
המפגש הראשון עם הילד והוריו מתקיים עם מנהלת המרכז ומלווה בבדיקת שמיעה אשר מטרתה לקבוע את דרגת לקות השמיעה שלו ואת צרכיו. במידת הצורך הילד מקבל מיד מכשיר שמיעה בהשאלה, זאת על מנת שיוכל ליהנות משמיעה באופן מיידי וללא דחוי.

בהמשך, במידה והילד מתאים לשילוב במרכז מיחא, נעשים לילד אבחונים שונים שמטרתם לקבוע את מטרות ויעדי תכנית הטיפול, ולבנות עבורו תכנית מתאימה.

לאורך כל הדרך ההורים מהווים חלק חשוב ומרכזי בתהליך והם שותפים לקבלת החלטות כמו גם לקביעת מהלך הטיפול. ההורים מקבלים את תכנית הפעולה/ התהליך שאותו יעברו עד לקביעת הצורך של הילד בשיקום/טיפול, וכן הם מתבקשים להביע את עמדתם ואת רצונותיהם למהלך ולאופי הטיפול שיינתן לילד.

חשוב להדגיש שהשער לכניסתו של ילד למרכזי מיחא הוא הצורך לאבחן ולקבוע את מידת ורמת לקות השמיעה שלו. מרגע שהילד התקבל למרכז מיחא, אנו רואים בו קודם כל ילד שיש לו צרכים התפתחותיים נורמטיביים, ואחר כך מי שזקוק להתאמות, טיפול, שיקום וחינוך על מנת להתמודד ולצמצם את השפעת לקות השמיעה על התפתחותו.

תכנית הטיפול במיחא כוללת מגוון גישות טיפוליות המותאמות לצרכי הילד ורצון הוריו. תכנית הטיפול שנקבעת לילד היא דינמית ומשתנה בהתאם להתקדמותו בה והצרכים המשתנים שלו.

לפיכך, אנשי המקצוע במיחא מתמחים במגוון רב של תכניות טיפול והם כוללים את מגוון המטפלים בתחומי התפתחות שונים שיש להם מומחיות, וידע גם בהתפתחות, חינוך ושיקום ילדים כבדי שמיעה וחרשים. הצוות עובר הכשרה , משתלם ומתמחה בכל הנושאים הקשורים ללקות השמיעה עם דגש על התפתחות תקינה.

האבחונים נעשים בנוכחות ובתאום עם ההורים.

מרכזים:

מיח"א מועצה ארצית - ע.ר 580032746
טל. 077-5095003, ת.ד. 2102; תל-אביב 61210

P.o. Box 21020. Tel-Aviv, Israel 6121001
+972775095003

design&ux by Curly Black                                        תכנות: נמרוד אלישר Neompro