המרכזים שלנו

למי פונים? מרכזי מיחא איזוריים

במרכזי מיחא השונים אנו מטפלים בילדים החל מגיל האיתור של לקות השמיעה ועד הכניסה לבית הספר .המרכזים כולם בעלי התמחות וניסון רב שנים בחינוך ,שיקום וטיפול בילדים כבדי שמיעה וחרשים מגיל צעיר .

שילוב ילדים כבדי שמיעה וחרשים בתכנית התערבות מוקדמת היא אחד התנאים החשובים לשיקום מוצלח של לקות השמיעה שלו. ככל שהילד מתחיל את תהליך השיקום והטיפול מוקדם יותר כך גדלים סיכוייו לצמצם את השפעת כבדות שמיעה או חרשות על תפקודו, זאת בשל הגמישות של המוח והגיל הקריטי בהתפתחות השפה והתקשות.
מיחא מועצה ארצית הינו ארגון גג לקידום והעצמה של ילדים כבדי שמיעה וחרשים ומשפחותיהם. תחת קורת הגג שלנו נמצאים ארבעה מרכזים הפזורים ברחבי הארץ: באר שבע והדרום, ירושליים וסביבותיה, חיפה והצפון וסניף בטבריה* .
מיד עם קבלתו של הילד לתכנית הטיפול מותאמים לו עזרי הגברה ונבנית לו תוכנית טיפול המותאמת לצרכיו. תוכנית הטיפול נקבעת בהתאם לאבחונים שנעשים לילד על ידי אנשי מקצוע שונים: קלינאי תקשורת, אודיולוגים, צוות חינוכי ובמידת הצורך אנשי מקצוע נוספים.

לוגו מיחא ירושלים

מיחא ירושלים הנו מרכז לליווי וטיפול בילדים עם לקות שמיעה ומשפחותיהם שהוקם בשנת 1969, אנחנו מטפלים בילדים מירושלים והסביבה מרגע גילוי לקות השמיעה ועד לכניסתם לבית הספר.
אנחנו מעמידים לרשות הילד והוריו מגוון רחב של שירותים על מנת לתת לכל ילד את הטיפול המתאים ביותר עבורו ועבור משפחתו.

במיחא ירושלים, פועלים מעונות יום שיקומיים, מרכז הדרכה והעצמה להורים, מכון אודיולוגי לביצוע בדיקות שמיעה ובו בנק להשאלת מכשירי שמיעה, ספריית השאלה לספרות מקצועית ולספרות ילדים, מערך חוגים, קייטנות והצגות ילדים, מרכז לטיפולי תקשורת ושפה, אבחוני שפה, שיקום שמיעה, ומערך רחב של צוות רב מקצועי פרא רפואי, חינוכי וסוציאלי.

בנוסף, מופעל בבית מיחא ירושלים גן לילדים שומעים שבו ילדי מעון היום השיקומי משתלבים לפי תכנית אישית מותאמת לכל ילד.

המטרה שלנו להקנות לילדים כלים רבים שיאפשרו את שילובם המוצלח והמלא בחברה השומעת.
בבית מיחא עובדים כ-30 אנשי מקצוע מתחומים שונים,קלינאיות תקשורת, אודיולוגיות, מרפאה בעיסוק, פיזיוטרפיסטית, עובדות סוציאלית, גננות, מטפלות ועוד.

מרכז מיחא ישראל

* מרכז מיחא בתל אביב פרש מהמועצה הארצית בשנת 2013 והוא ארגון עצמאי שאינו שייך למועצה הארצית.

רקע - המרכזים שלנו

 

שעות פעילות:
ראשון עד חמישי7:00 –18:00
שישי 7:00-12:00
שבת סגור

פרטי קשר:

02-6232021
02-6250034
פקס: 02-6247652

המפקד 4, ירושלים

</div

רקע - עמוד המרכזים שלנו

הליך הקבלה למרכז מיחא – עם איתור לקות השמיעה של הפעוט או הילד ניתן לפנות לאחד ממרכזי מיחא הפועלים באזור המגורים של הילד. בכל מרכזי מיחא אין תורי המתנה והילד ומשפחתו מתקבלים ללא דיחוי מיד עם הפנייה. ניתן לאתר את המרכז האחראי על אזור המגורים של הילד בלשונית מרכזי מיחא השונים.
המפגש הראשון עם הילד והוריו מתקיים עם מנהלת המרכז ומלווה בבדיקת שמיעה אשר מטרתה לקבוע את דרגת לקות השמיעה שלו ואת צרכיו. במידת הצורך הילד מקבל מיד מכשיר שמיעה בהשאלה, זאת על מנת שיוכל ליהנות משמיעה באופן מיידי וללא דחוי.

בהמשך, במידה והילד מתאים לשילוב במרכז מיחא, נעשים לילד אבחונים שונים שמטרתם לקבוע את מטרות ויעדי תכנית הטיפול, ולבנות עבורו תכנית מתאימה.

לאורך כל הדרך ההורים מהווים חלק חשוב ומרכזי בתהליך והם שותפים לקבלת החלטות כמו גם לקביעת מהלך הטיפול. ההורים מקבלים את תכנית הפעולה/ התהליך שאותו יעברו עד לקביעת הצורך של הילד בשיקום/טיפול, וכן הם מתבקשים להביע את עמדתם ואת רצונותיהם למהלך ולאופי הטיפול שיינתן לילד.

חשוב להדגיש שהשער לכניסתו של ילד למרכזי מיחא הוא הצורך לאבחן ולקבוע את מידת ורמת לקות השמיעה שלו. מרגע שהילד התקבל למרכז מיחא, אנו רואים בו קודם כל ילד שיש לו צרכים התפתחותיים נורמטיביים, ואחר כך מי שזקוק להתאמות, טיפול, שיקום וחינוך על מנת להתמודד ולצמצם את השפעת לקות השמיעה על התפתחותו.

תכנית הטיפול במיחא כוללת מגוון גישות טיפוליות המותאמות לצרכי הילד ורצון הוריו. תכנית הטיפול שנקבעת לילד היא דינמית ומשתנה בהתאם להתקדמותו בה והצרכים המשתנים שלו.

לפיכך, אנשי המקצוע במיחא מתמחים במגוון רב של תכניות טיפול והם כוללים את מגוון המטפלים בתחומי התפתחות שונים שיש להם מומחיות, וידע גם בהתפתחות, חינוך ושיקום ילדים כבדי שמיעה וחרשים. הצוות עובר הכשרה , משתלם ומתמחה בכל הנושאים הקשורים ללקות השמיעה עם דגש על התפתחות תקינה.

האבחונים נעשים בנוכחות ובתאום עם ההורים.

מרכזים:

מיח"א מועצה ארצית - ע.ר 580032746
טל. 077-5095003, ת.ד. 2102; תל-אביב 61210

P.o. Box 21020. Tel-Aviv, Israel 6121001
+972775095003

design&ux by Curly Black                                        תכנות: נמרוד אלישר Neompro