המרכזים שלנו

למי פונים? מרכזי מיחא איזוריים

במרכזי מיחא השונים אנו מטפלים בילדים החל מגיל האיתור של לקות השמיעה ועד הכניסה לבית הספר .המרכזים כולם בעלי התמחות וניסון רב שנים בחינוך ,שיקום וטיפול בילדים כבדי שמיעה וחרשים מגיל צעיר .

שילוב ילדים כבדי שמיעה וחרשים בתכנית התערבות מוקדמת היא אחד התנאים החשובים לשיקום מוצלח של לקות השמיעה שלו. ככל שהילד מתחיל את תהליך השיקום והטיפול מוקדם יותר כך גדלים סיכוייו לצמצם את השפעת כבדות שמיעה או חרשות על תפקודו, זאת בשל הגמישות של המוח והגיל הקריטי בהתפתחות השפה והתקשות.
מיחא מועצה ארצית הינו ארגון גג לקידום והעצמה של ילדים כבדי שמיעה וחרשים ומשפחותיהם. תחת קורת הגג שלנו נמצאים ארבעה מרכזים הפזורים ברחבי הארץ: באר שבע והדרום, ירושליים וסביבותיה, חיפה והצפון וסניף בטבריה* .
מיד עם קבלתו של הילד לתכנית הטיפול מותאמים לו עזרי הגברה ונבנית לו תוכנית טיפול המותאמת לצרכיו. תוכנית הטיפול נקבעת בהתאם לאבחונים שנעשים לילד על ידי אנשי מקצוע שונים: קלינאי תקשורת, אודיולוגים, צוות חינוכי ובמידת הצורך אנשי מקצוע נוספים.

 

לוגו מיחא ירושלים

מיחא ירושלים הנו מרכז לליווי וטיפול בילדים עם לקות שמיעה ומשפחותיהם שהוקם בשנת 1969, אנחנו מטפלים בילדים מירושלים והסביבה מרגע גילוי לקות השמיעה ועד לכניסתם לבית הספר.
אנחנו מעמידים לרשות הילד והוריו מגוון רחב של שירותים על מנת לתת לכל ילד את הטיפול המתאים ביותר עבורו ועבור משפחתו.

במיחא ירושלים, פועלים מעונות יום שיקומיים, מרכז הדרכה והעצמה להורים, מכון אודיולוגי לביצוע בדיקות שמיעה ובו בנק להשאלת מכשירי שמיעה, ספריית השאלה לספרות מקצועית ולספרות ילדים, מערך חוגים, קייטנות והצגות ילדים, מרכז לטיפולי תקשורת ושפה, אבחוני שפה, שיקום שמיעה, ומערך רחב של צוות רב מקצועי פרא רפואי, חינוכי וסוציאלי.

בנוסף, מופעל בבית מיחא ירושלים גן לילדים שומעים שבו ילדי מעון היום השיקומי משתלבים לפי תכנית אישית מותאמת לכל ילד.

המטרה שלנו להקנות לילדים כלים רבים שיאפשרו את שילובם המוצלח והמלא בחברה השומעת.
בבית מיחא עובדים כ-30 אנשי מקצוע מתחומים שונים,קלינאיות תקשורת, אודיולוגיות, מרפאה בעיסוק, פיזיוטרפיסטית, עובדות סוציאלית, גננות, מטפלות ועוד.

מיחא ירושלים

* מרכז מיחא בתל אביב פרש מהמועצה הארצית בשנת 2013 והוא ארגון עצמאי שאינו שייך למועצה הארצית.

שעות פעילות:
ראשון עד חמישי7:00 –18:00
שישי 7:00-12:00
שבת סגור

המפקד 4, ירושלים

פרטי קשר:  

02-6232021
02-6250034
פקס: 02-6247652

מיח"א באר שבע

המרכז משרת את אזור באר שבע והנגב: קרית גת, אופקים, נתיבות, שדרות, ירוחם, דימונה, תל שבע, חורה,עומר, כסייפה, לקיה והפזורה הבדואית.

במיחא דרום שואפים להעניק נקודת זינוק שווה לכל הילדים עם לקויות בשמיעה מכל האוכלוסיות, פועלים לצמצום הפערים בין ילדים הלוקים בשמיעה ובני גילם השומעים, ולקידום שילוב ילדים בחברה בהתאם ליכולתם ולציפיות של משפחותיהם.

במיחא שמים דגש על איכות השירות וההוראה ,פועלים להכשרת כוח אדם מקצועי ומיומן והתעדכנות קבועה .

במרכז מיחא דרום פועלים מעונות יום שיקומיים של משרד הרווחה, גנים של משרד החינוך, טיפולים אמבולאטורים הנעשים על ידי קלינאיות תקשורת ועובדי מקצועות הבריאות לפי צרכי הילד ,הדרכה לצוותים משלבים והדרכת הורים אינטנסיבית.

השקום נעשה בשפה העברית ובשפה הערבית.

במרכז מיחא דרום נפתח מרכז הדרכה והשתלמויות בנושאים התפתחותיים ושיקומיים ומכון אודיולוגי הנותן מענה לצרכי ילדים עם לקויות שמיעה מגוונות.

מיחא ירושלים

* מרכז מיחא בתל אביב פרש מהמועצה הארצית בשנת 2013 והוא ארגון עצמאי שאינו שייך למועצה הארצית.

פרטי קשר:
עין גדי 10, ט', באר שבע
08-6433315
פקס: 08-6103298
michabsh@bezeqint.net

https://www.michabsh.org.il/

לדף הפייסבוק של מיח"א באר שבע והדרום

מיחא צפון

מיחא חיפה היא עמותה עצמאית שהוקמה בחיפה בשנת 1967 כדי לשקם תינוקות וילדים בגיל הרך שאובחנה אצלם לקות בשמיעה.

אנחנו קולטים משפחות מחיפה ומכל אזור הצפון ועד חדרה, כולל הפעלת סניף בטבריה. הטיפול מותאם לכל ילד על פי צרכיו.

במרכז מיחא חיפה פועלים מעונות יום שיקומיים של משרד הרווחה, גנים של משרד החינוך, ומסגרות נוספות לילדים המשולבים בגנים עירוניים ובגנים הסמוכים למקום המגורים של הילדים. כל הילדים והמשפחות המטופלים במיחא נהנים מהתמיכה של הצוות האודיולוגי, הפארא רפואי, הצוות הטיפולי והצוות החינוכי.
במרכז פועלים במקביל שני מסלולים: האחד בשפה העברית והשני בערבית.
כמו כן קיימת חלוקה לפי קבוצות הגיל: בחטיבה הצעירה מעונות שיקומיים לגילאי שנה עד שלוש, בחטיבה הבוגרת גנים לגילאי שלוש עד שש.

במיחא חיפה אנו מאמינים שההורים הם סוכני השינוי היעילים ביותר בתהליך השיקום. הדרכת ההורים בשימוש בכלים לפיתוח השפה של ילדיהם מהווה חלק בלתי נפרד מהתהליך השיקומי.

מיחא חיפה

* מרכז מיחא בתל אביב פרש מהמועצה הארצית בשנת 2013 והוא ארגון עצמאי שאינו שייך למועצה הארצית.

פרטי קשר:

רחוב צה"ל 50, חיפה ת.ד. 9096 מיקוד 31090

מייל: michahaifa@gmail.com

טלפון 04-8538276

פקס  04-8528689

מיחא טבריה

מיח"א טבריה,  הנו מרכז, המתמחה במתן טיפול ושיקום לילדים כבדי שמיעה וחרשים, שגרים באזור הצפון. שרות זה ניתן לכל אוכלוסיית ילדי כו'ח , תינוקות וילדים מהלידה ועד גיל 6 המתגוררים באזור הגאוגרפי שבין קריית שמונה לבית שאן ובין מגדל העמק לרמת הגולן.

בימים אלה אנו מטפלים ומשקמים כ-40 פעוטות וילדים וילדים רכים, המתחנכים במסלולים שונים שנבחרים על ידי ההורים .

במיח"א טבריה פועל מעון יום שיקומי לפעוטות  של משרד הרווחה ושני גנים של משרד החינוך. בנוסף ניתנים במרכז טיפולי שפה ודיבור שבועיים.

הצוות המקצועי והמסור שלנו כולל: גננות וסייעות מומחיות, אודיולוגית, קלינאיות תקשורת, עובדת סוציאלית, פיזיותרפיסטית ומרפאה בעיסוק. הצוות כולו וותיק ומנוסה מאוד.

המטרה שלנו היא להקנות לילדים כישורי שפה ותקשורת שיאפשרו את השתלבותם המוצלחת  בחברה השומעת.

אנו צועדים עם הילד והמשפחה בכל הצעדים אותם הם עוברים מרגע איתור הלקות דרך בחירת תוכנית השיקום ועד למעבר לכיתה א'.

אנו מאמינים כי בעזרת שיתוף פעולה של המשפחה וצוות המטפלים נוכל לתת לילדים עם לקויות השמיעה סיכוי שווה להצלחה בחברה.

עם שיקום נכון השמיים הם הגבול!

תמונה ממרכז מיחא טבריה

* מרכז מיחא בתל אביב פרש מהמועצה הארצית בשנת 2013 והוא ארגון עצמאי שאינו שייך למועצה הארצית.

 

שעות פעילות:
08:00 – 14:00
הגן פתוח עד 14:30

פרטי קשר:
ארליך 9, קרית שמואל, טבריה, 14105
טלפון: 04-6724340
פקס: 04-6790894

מיחא מועצה ארצית

הליך הקבלה למרכז מיחא – עם איתור לקות השמיעה של הפעוט או הילד ניתן לפנות לאחד ממרכזי מיחא הפועלים באזור המגורים של הילד. בכל מרכזי מיחא אין תורי המתנה והילד ומשפחתו מתקבלים ללא דיחוי מיד עם הפנייה. ניתן לאתר את המרכז האחראי על אזור המגורים של הילד בלשונית מרכזי מיחא השונים.
המפגש הראשון עם הילד והוריו מתקיים עם מנהלת המרכז ומלווה בבדיקת שמיעה אשר מטרתה לקבוע את דרגת לקות השמיעה שלו ואת צרכיו. במידת הצורך הילד מקבל מיד מכשיר שמיעה בהשאלה, זאת על מנת שיוכל ליהנות משמיעה באופן מיידי וללא דחוי.

בהמשך, במידה והילד מתאים לשילוב במרכז מיחא, נעשים לילד אבחונים שונים שמטרתם לקבוע את מטרות ויעדי תכנית הטיפול, ולבנות עבורו תכנית מתאימה.

לאורך כל הדרך ההורים מהווים חלק חשוב ומרכזי בתהליך והם שותפים לקבלת החלטות כמו גם לקביעת מהלך הטיפול. ההורים מקבלים את תכנית הפעולה/ התהליך שאותו יעברו עד לקביעת הצורך של הילד בשיקום/טיפול, וכן הם מתבקשים להביע את עמדתם ואת רצונותיהם למהלך ולאופי הטיפול שיינתן לילד.

חשוב להדגיש שהשער לכניסתו של ילד למרכזי מיחא הוא הצורך לאבחן ולקבוע את מידת ורמת לקות השמיעה שלו. מרגע שהילד התקבל למרכז מיחא, אנו רואים בו קודם כל ילד שיש לו צרכים התפתחותיים נורמטיביים, ואחר כך מי שזקוק להתאמות, טיפול, שיקום וחינוך על מנת להתמודד ולצמצם את השפעת לקות השמיעה על התפתחותו.

תכנית הטיפול במיחא כוללת מגוון גישות טיפוליות המותאמות לצרכי הילד ורצון הוריו. תכנית הטיפול שנקבעת לילד היא דינמית ומשתנה בהתאם להתקדמותו בה והצרכים המשתנים שלו.

לפיכך, אנשי המקצוע במיחא מתמחים במגוון רב של תכניות טיפול והם כוללים את מגוון המטפלים בתחומי התפתחות שונים שיש להם מומחיות, וידע גם בהתפתחות, חינוך ושיקום ילדים כבדי שמיעה וחרשים. הצוות עובר הכשרה , משתלם ומתמחה בכל הנושאים הקשורים ללקות השמיעה עם דגש על התפתחות תקינה.

האבחונים נעשים בנוכחות ובתאום עם ההורים.